محاسن استفاده از بلوک سیمانی سبک بیشتر است یا معایب آن؟؟

4.8/5 - (13 امتیاز)

بلوک سیمانی سبک امروزه به جهت دیوار چینی ساختمان ها بسیار کاربرد دارد در پاسخ به سوال بالا در یک نگاه به صورت خلاصه باید بگوییم، حتماً محاسن استفاده از بلوک سبک بسیار بسیار بیشتر از معایب آن بوده است که در چند سال اخیر یا بهتر است بگوییم در ده سال اخیر این متریال تقریباً در اکثر ساختمان ها استفاده می شود. در ادامه به جهت آشنایی با بلوک و قیمت آن با ما همراه باشید.

بلوک سیمانی ۲۰*۴۰
بلوک سیمانی ۲۰*۴۰

بلوک سبک چیست؟

بلوک سبک از مخلوط شدن آب با پوکه معدنی و سیمان ساخته می‌شود؛ ترکیبات داخلی آن می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی پوکه داخل آن پوکه معدنی تبریز می باشد. ترکیب این عناصر سبب شده است تا متریال بسیار محکمی تولید کند که گاه به جهت دیوار چینی برجها تا سی طبقه را دارا می باشد.

محاسن بلوک سیمانی سبک در یک نگاه

در زیر به طور خلاصه به تعدادی از محاسن استفاده از بلوک سبک می پردازیم.

  1. این نوع از بلوک بسیار سبک بوده و سبب می‌شود وزن مرده ساختمان بسیار کاهش یابد.
  2. متریال استفاده شده در این نوع از بلوک از نوع پوکه معدنی بوده که کاملاً بازیافت و حتی بلوکهای شکسته و یا برش خورده به جهت شیب بندی داخل ساختمان استفاده می شود.
  3. هزینه چیدمان آن و دستمزد کارگر بسیار مقرون به صرفه تر از سایر متریال ها به جهت دیوار چینی ساختمان می باشد.
  4. سرعت چیدمان دیوار با این نوع از بلوک بسیار سریع بوده و نسبت به چیدمان آجر و یا حتی سفال تقریباً سرعت ۲ الی ۴ برابری دارد.
  5. در این نوع بلوک سبک سه جداره کاملا عایق گرما و سرما بوده و همچنین این نوع از بلوک به علت داشتن یک جداره اضافه در بین دوجداره دیگر سبب می‌شود تا کاملا عایق صدا نیز باشد.
  6. تجربه مشتریان عزیز نشان داده است که مصرف گچ و خاک به جهت آستر زدن بسیار کمتر از استفاده از سفال بوده و مقرون به صرفه تر است.
  7. معمولاً در دسترس می باشد و در کمتر از ۱۲ ساعت تحویل پروژه‌ ها در تهران و کرج می شود.
  8. دارای مقاومت بسیار بالایی در زلزله ها بوده است و تجربه نشان داده است استفاده از بلوک در ساختمان سازی در پروژه های بزرگ برای انبوه سازان کمترین میزان خسارات را در زلزله داشته است همانند زلزله کرمانشاه و ساختمانهای سرپل ذهاب با بلوک دیوار چینی شده بود.
  9. به نسبت سفال و به جهت داشتن جداره تقریبی بین دو الی سه سانتی متر برای سوراخ کاری و زدن رول پلاک بهترین گزینه می باشد.
قیمت بلوک سیمانی سبک
قیمت بلوک سیمانی سبک

مزایای استفاده از بلوک سبک

به واقع و با توجه به استفاده مشتریان عزیز و دریافت تجربیات مهندسان گرامی خاصی برای استفاده از بلوک سیمانی در نظر گرفته نمی‌شود .

فقط یک نکته مهم آن است که بلوک سیمانی خریداری شده حتماً به رنگ سفید باشد زیرا پوکه معدنی تبریز رنگ سفید دارد و اگر رنگ آن مایل به قهوه ای باشد قیمت آن نسبت به بلوک سیمانی سفید رنگ ارزانتر باید باشد.

بلوک سیمانی سه جداره ۱۰

همچنین کیفیت آن باید مطلوب باشد به طوری که اگر آن را از ارتفاع یک متری به زمین می اندازیم نباید بشکند نکته‌ای که قابل ارز است آن است که اگر می خواهید بلوک سیمانی سبک خریداری نمایید حتماً باید از کارخانه خرید کنید که باند بتنی داشته باشد تا بتواند بلوک‌سیمانی کاملاً صاف را به شما تحویل دهد.

همچنین در زمستان ها باید این نکته را در نظر داشته باشید که بلوک سبک باید کاملاً مقاومت داشته باشد و همانند بلوک سنگین و یا پوکه ای که در تابستان تولید می شود مقاومت داشته باشد.

آیا استفاده از بلوک سیمانی سه جداره الزامی می باشد

 خیر هیچ الزامی به جهت استفاده از بلوک سیمانی سه جداره در درون ساختمان ها نیست و شما می توانید با بلوک دوجداره نیز دیوار چینی انجام دهید این پیشنهاد بیشتر به جهت مناطق سردسیر و برای عایق بودن گرما و سرما و همچنین صدا پیشنهاد می گردد.

 بلوکه سیمانی سبک چند نوع دارد؟

 اگر بخواهیم بلوک سبک ساختمانی را به چند دسته تقسیم کنیم در نگاه اول بلوک هبلکس؛ بلوک گازی ؛ بلوک سه جداره؛ بلوک دوجداره؛ بلوک سیمانی سنگین و بلوک لیکا را باید معرفی کنیم.

کاربرد بلوک سیمانی سبک در ساختمان سازی

 یکی از مهمترین متریال های مورد استفاده به جهت دیوار چینی در دیوارهای غیر باربر و ایجاد شیب و همچنین ایجاد دیوارهای عایق کاربرد دارد از مزیت های این نوع بلوک سیمانی سبک می توان به صرفه جویی در هزینه ها و انرژی و مدت اجرای کار اشاره نمود. سرعت اجرایی نصب بسیار بالایی دارد؛ و هزینه های دیوار چینی ساختمان را بسیار کم میکند.

 بلوک سبک گازی چیست؟

 این نوع از بلوکه گازی که از سیمان و آهک و سیلیس ساخته می‌شوند با آن که سالها است که منسوخ شده است اما مقاومت بالایی در در مقابل عوامل محیطی دارد و به دو صورت اتوکلاو و غیر اتوکلاو تولید می شود.

استفاده از این نوع بلوک سیمانی سال هاست به دلیل ایجاد ترک برای ساختمان بعد از اجرای آن منسوخ شده است؛ همچنین این نوع بلوک گازی به کمک چسب مخصوص هبلکس به یکدیگر متصل می شود و این موضوع را باید متذکر شویم به علت پر بودن داخل آن بسیار عایق در برابر گرما و سرما ها و همچنین مصرف بهینه انرژی دارد. این نوع از بلوک گازی در هر کجای ساختمان می توان استفاده کرد و همچنین قابلیت برشکاری و سوراخکاری را نیز دارد.

بلوک هبلکس
بلوک هبلکس

بلوک سبک سیمانی لیکا چیست؟

 این نوع از بلوک نیز مانند بلوک سیمانی سبک از مخلوط شدن سیمان آب و پوکه صنعتی تولید می گردد. به جهت دیوارهای بیرونی؛ سقف نما و حتی دیوارهای دور آسانسور نیز می توان از آن استفاده کرد. مطلب بسیار مهم عدم استفاده از بلوک سبک لیکا قیمت گران می باشد معمولاً در مناطق خاصی از تهران فقط استفاده می گردد.

این موضوع را نیز باید یادآور شویم بلوک فقط در شهر ساوه تولید میگردد ؛ و تقریباً هزینه حمل آن تا تهران مقرون به صرفه نمی باشد.

بلوک لیکا
بلوک لیکا

 بلوک سبک سه جداره

 این نوع از بلوک سیمانی سبک در ساخت دیوارهای خارجی و همچنین بین اتاق خواب ها و دیوار دور آسانسور کاربرد بیشتری دارد و بیشتر در مناطق سردسیر مانند تهران-کرج دماوند استفاده می شود.

وزن بلوک سه جداره معمولا بین ۶ الی ۹ کیلو گرم و بسته به سایز مورد نیاز متغیر میباشد.

بلوک سیمانی سبک سه جداره

بلوک سیمانی دوجداره

 این نوع از بلوکهای سیمانی نیز به جهت دیوار چینی خارجی و داخلی کاربرد دارد ابعاد مختلفی از این نوع بلوکهای سیمانی موجود می باشد. همچنین این موضوع را نیز باید یادآور شویم بلوک دوجداره بیشترین کاربرد در صنعت دیوار چینی ساختمان را دارد.

بلوک سبک سیمانی دو جداره
بلوک سبک سیمانی دو جداره

بهترین انتخاب بلوکهای سیمانی سبک کدام مدل است؟

 از آنجایی که بلوکهای گازی یا همون هبلکس مدتهاست منسوخ شده است و استفاده از بلوکهای لیکا نیز تقریباً مقرون به صرفه نمی باشد مگر در پروژه های خاص؛ ما به شما عزیزان و مشتریان و مهندسین گرامی بلوک سیمانی سبک پوکه ای را پیشنهاد می نماییم.

این نوع از بلوک به دو صورت دو جداره و سه جداره و در ابعاد مختلف در مجتمع تولیدی بلوک قائم موجود می باشد به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید 

نحوه دریافت مشاوره و خرید بلوک سیمانی

به جهت دریافت قیمت به روز بلوک می توانید همین حالا با ما تماس گرفته و با دریافت لیست قیمت و کاتالوگ و عکس های بلوک قائم و راهنمایی به جهت خرید بهترین سایز از بلوک همین حالا با ما تماس بگیرید.

مجتمع تولیدی بلوک قائم واقع در تهران جاده مخصوص باباسلمان پلاک ۹ می باشد مفتخر است در کمتر از ۱۲ ساعت هر سایز از بلوک مد نظر مشتریان و مهندسین گرامی را بر سر پروژه تامین نماید.

ما مفتخر هستیم که در تهران از سال ۱۳۹۱ و با رونق گرفتن استفاده از بلوک سبک در خدمت شما مشتریان عزیز باشیم.