محاسن استفاده از بلوک سیمانی سبک بیشتر است یا معایب آن؟؟

بلوک سیمانی

بلوک سیمانی سبک امروزه به جهت دیوار چینی ساختمان ها بسیار کاربرد دارد در پاسخ به سوال بالا در یک نگاه به صورت خلاصه باید بگوییم، حتماً محاسن استفاده از بلوک سبک بسیار بسیار بیشتر از معایب آن بوده است که در چند سال اخیر یا بهتر است بگوییم در ده سال اخیر این متریال تقریباً در اکثر ساختمان ها استفاده می شود. در ادامه به جهت آشنایی با بلوک و قیمت آن با ما همراه باشید.

محاسن بلوک سیمانی سبک در یک نگاه

در زیر به طور خلاصه به تعدادی از محاسن استفاده از بلوک سبک می پردازیم.

  • این نوع از بلوک بسیار سبک بوده و سبب می‌شود وزن مرده ساختمان بسیار کاهش یابد.
  • متریال استفاده شده در این نوع از بلوک از نوع پوکه معدنی بوده که کاملاً بازیافت و حتی بلوکهای شکسته و یا برش خورده به جهت شیب بندی داخل ساختمان استفاده می شود.
  • هزینه چیدمان آن و دستمزد کارگر بسیار مقرون به صرفه تر از سایر متریال ها به جهت دیوار چینی ساختمان می باشد.
  • سرعت چیدمان دیوار با این نوع از بلوک بسیار سریع بوده و نسبت به چیدمان آجر و یا حتی سفال تقریباً سرعت ۲ الی ۴ برابری دارد.
  • در این نوع بلوک سبک سه جداره کاملا عایق گرما و سرما بوده و همچنین این نوع از بلوک به علت داشتن یک جداره اضافه در بین دوجداره دیگر سبب می‌شود تا کاملا عایق صدا نیز باشد.
  • تجربه مشتریان عزیز نشان داده است که مصرف گچ و خاک به جهت آستر زدن بسیار کمتر از استفاده از سفال بوده و مقرون به صرفه تر است.
  • معمولاً در دسترس می باشد و در کمتر از ۱۲ ساعت تحویل پروژه‌ ها در تهران و کرج می شود.
  • دارای مقاومت بسیار بالایی در زلزله ها بوده است و تجربه نشان داده است استفاده از بلوک در ساختمان سازی در پروژه های بزرگ برای انبوه سازان کمترین میزان خسارات را در زلزله داشته است همانند زلزله کرمانشاه و ساختمانهای سرپل ذهاب با بلوک دیوار چینی شده بود.
  • به نسبت سفال و به جهت داشتن جداره تقریبی بین دو الی سه سانتی متر برای سوراخ کاری و زدن رول پلاک بهترین گزینه می باشد.

مزایای استفاده از بلوک سبک

به واقع و با توجه به استفاده مشتریان عزیز و دریافت تجربیات مهندسان گرامی خاصی برای استفاده از بلوک سیمانی در نظر گرفته نمی‌شود .

فقط یک نکته مهم آن است که بلوک سیمانی خریداری شده حتماً به رنگ سفید باشد زیرا پوکه معدنی تبریز رنگ سفید دارد و اگر رنگ آن مایل به قهوه ای باشد قیمت آن نسبت به بلوک سیمانی سفید رنگ ارزانتر باید باشد.

بلوک سیمانی سه جداره ۱۰
بلوک سیمانی سه جداره ۱۰

همچنین کیفیت آن باید مطلوب باشد به طوری که اگر آن را از ارتفاع یک متری به زمین می اندازیم نباید بشکند نکته‌ای که قابل ارز است آن است که اگر می خواهید بلوک سیمانی سبک خریداری نمایید حتماً باید از کارخانه خرید کنید که باند بتنی داشته باشد تا بتواند بلوک‌سیمانی کاملاً صاف را به شما تحویل دهد.

همچنین در زمستان ها باید این نکته را در نظر داشته باشید که بلوک سبک باید کاملاً مقاومت داشته باشد و همانند بلوک سنگین و یا پوکه ای که در تابستان تولید می شود مقاومت داشته باشد.

نحوه دریافت مشاوره و خرید بلوک سیمانی

به جهت دریافت قیمت به روز بلوک سیمانی می توانید همین حالا با ما تماس گرفته و با دریافت لیست قیمت و کاتالوگ و عکس های بلوک سیمانی قائم و راهنمایی به جهت خرید بهترین سایز از بلوک همین حالا با ما تماس بگیرید.

مجتمع تولیدی بلوک قائم واقع در تهران جاده مخصوص باباسلمان پلاک ۹ می باشد مفتخر است در کمتر از ۱۲ ساعت هر سایز از بلوک مد نظر مشتریان و مهندسین گرامی را بر سر پروژه تامین نماید.

ما مفتخر هستیم که در تهران از سال ۱۳۹۱ و با رونق گرفتن استفاده از بلوک سیمانی سبک در خدمت شما مشتریان عزیز باشیم.

2 دیدگاه در “محاسن استفاده از بلوک سیمانی سبک بیشتر است یا معایب آن؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *