بلوک سبک و ابعاد آن

بلوک سبک امروزه به عنوان یکی از مهمترین متریال ها به جهت چیدمان دیوار و یا همان دیوار چینی ساختمان کاربرد دارد این سازه معمولاً با پوکه معدنی تبریز تولید می‌شود و فرق آن با بلوک سیمانی معمولی فقط وزن عمل می باشد در ادامه تعدادی از ویژگی های بلوک پوکه ای را توضیح خواهیم داد.

ابعاد بلوک سیمانی سبک

بلوک سیمانی سبک دارای ۴ سایز می باشد که اول آن و مهمترین سازان سایز بلوک سیمانی پوکه ۱۰ در ۲۰ در ۴۰ می‌باشد و سایز دیگران که پر مصرف میباشد سایز بلوک سیمانی پوکه ای ۱۵ در ۲۰ در ۴۰ می باشد این نوع از بلوک سیمانی معمولاً دارای مصرف بسیار زیاد می باشد بلوک سیمانی سایز ۱۰ معمولاً داخل تیغه های ساختمان و بلوک سیمانی ۱۵ معمولاً دارای مصرف در محیط پیرامونی ساختمان می باشد.

همچنین دو سایت دیگر نیز وجود دارد که دارای مصرف متوسط و کاربرد خاص در جاهای مختلف دارد سایز بلوک سبک ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ و همچنین سایز ۷ در ۲۰ در ۴۰ نیز دارای کاربرد تفاوت می باشد ، معمولاً بلوک سایز ۲۰ را در داخل ساختمان و در دوره پشت بام و یا طبقات منفی استفاده می‌کنند و سایز ۷ در ۲۰ در ۴۰ را نیز در داخل سرویس ها و یا انباری ها استفاده می‌کنند.

قیمت بلوک سبک در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

ابعاد بلوک سیمانی در بالا اشاره کرده حالا قیمت بلوک سیمانی پوکه ای را در بهار ۱۴۰۰ اعلام می‌نمایم.

  • قیمت بلوک سیمانی پوکه سایز ۱۰ در ۲۰ در ۴۰ تقریباً در کارخانه ۲۹۰۰ تومان می باشد.
  • قیمت بلوک سیمانی پوکه سایز ۱۵ در ۲۰ در ۴۰ تقریباً در کارخانه ۳۸۵۰ تومان می باشد.
  • قیمت بلوک سیمانی پوکه سایز ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ تقریباً در کارخانه ۳۸۵۰ تومان می باشد.
  • قیمت بلوک سیمانی پوکه ۷ در ۲۰ در ۴۰ تقریباً در کارخانه ۲۸۵۰ تومان می باشد.

همچنین باید بگویم که تعداد بلوک سیمانی به نظر شما در هر خاور چه تعدادی جا می شود به جهت پاسخ این سوال باید بگویم جایزه بلوک سیمانی ۱۰ هزار عدد داخل خاور گیری و حمل و بارگیری می‌شود ، همچنین سایز ۱۵ درهم خاور ۷۰۰ عدد و سایز ۲۰ هم ۶۰۰ عدد و سایز ۷ هم ۱۲۰۰ عدد میباشد.

چه تعدادی از بلوک سیمانی یک متر مربع می‌شود؟

در این پست این سوالات شما پاسخ داده ایم اما به طور کلی باید بگویم که تمامی سایزهای ما به جهت آنکه طول آن ۴۰ سانتیمتر است پس می توان نتیجه گرفت که هر ۱۳ عدد بلوک سیمانی سبک و یا حتی سنگین یک متر مربع می شود و شما کافی است

طول × ارتفاع × ۱۳ = تعداد بلوک سیمانی سبک در یک متر دیوارهای

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *