قیمت لیکا

قیمت بلوک لیکا و دریافت لیست قیمت

قیمت بلوک لیکا را در این پست برآنیم تا در مورد انواع بلوک سیمانی از نوع لیکا سخن بگوییم و این ادعا را داریم که اگر می‌خواهید بلوک لیکا را با تفاوت های آن با بلوک سیمانی سبک را کامل می شناسید در پایان این پست شما به این دانش رسیده‌اید در ادامه در مورد سوالات شما پیرامون انواع بلوک سیمانی سبک لیکا سخن خواهیم گفت در ادامه با ما همراه باشید

ابتدا تعریف کوتاهی از بلوک لیکا مینمایم.

بلوک لیکا همان بلوک سیمانی سبک میباشد. با این تفاوت که با پوکه صنعتی تولید میگردد ولی بلوک سیمانی سبک با پوکه معدنی تولید میگردد. در پست های قبل در مورد پوکه صنعتی و تفاوت آن با پوکه صنعتی سخن گفته ایم.

سایز های بلوک لیکا

سایزهای بلوک لیکا همانند سایز های بلوک سیمانی سبک قائم میباشد. عمده سایزهای برتر بلوک لیکا عبارت است از:

  • بلوک لیکا 7*20*40
  • بلوک لیکا 10*20*40
  • بلوک لیکا 15*20*40
  • بلوک لیکا 20*20*40

سایز های یاد آوری شده نی از عوامل موثر قیمت بلوک لیکا میباشد. ابعاد بلوک لیکا در طول 40 و 50 سانتیمترمیباشد.

بلوک سیمانی لیکا و بلوک سیمانی قائم چه تفاوتی دارد؟

بلوک سیمانی لیکا از پوکه صنعتی و بلوک سیمانی قائم از پوکه معدنی تبریز تولید میگردد.و این سبب تفاوت دو برند بلوک سیمانی شده است.

آدرس کارخانه لیکا در کجاست؟

کارخانه بلوک لیکا در ساوه واقع شده است، این در حالی است که بلوک قائم در تهران جاده مخصوص قرار دارد.

وزن بلوک لیکا چقدر است؟

یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین قیمت لیکا استفاده از سبکدانه صنعتی میاشد. وزن پوکه صنعتی سنگین تر از پوکه معدنی میباشد ، اما مشتریان بلوک لیکا از این نوع بلوک بجهت بهت عایق بودنش استفاده میکنند.

ساختمان های امروزی به دلیل داشتن اسکلت فلزی وظیفه بر عهده اسکلت های ساختمان می باشد اکثر دیوارها غیر باربر هستند اما وظیفه بار به عملکرد سازه باید دارای حداقل مقاومت و پایداری در مقابل عوامل زیادی داشته باشد از جمله این عوامل می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

  • باید بتواند وزن دیوار را تحمل داشته باشد.
  • توانایی حمل وزن یا بار استاتیکی شامل قطعات هلامین مانند کابینت ها تابلوها پنل ها پنل کولر های گازی را داشته باشد
  • تحمل باربری وزن قطعات یا سنگ های نصب شده بر روی دیوارها یا اسکوپ ها را باید داشته باشد زیرا این نیرو به صورت مستقیم به دیوار وارد میشود

قیمت بلوک لیکا
قیمت بلوک لیکا

تفاوت بلوک سیمانی سبک قائم با بلوک لیکا

در این قسمت از توضیحات دو نکته مهم در تفاوت بین کارخانه ما و کارخانه بلوک لیکا عرض مینمایم.

  1. مسافت نزدیک کارخانه ما در تهران با کارخانه بلوک لیکا در ساوه
  2. قیمت بلوک لیکا سه برابر قیمت بلوک سیمانی سبک قائم میباشد که از لحاظ اقتصادی بصرفه نمیباشد. این موضوع سبب شده تا 90 درصد از بلوک مصرفی تهران را بلوک سبک سیمانی در دست داشته باشد تا بلوک لیکا
  3. ارسال سریع و بدون قرار داد و پیش پرداخت ما نکته ایست بسیار مهم در مقایسه با قرداد های ….. برخی از شرکت های تولیدی بلوک سیمانی سبک

مجتمع تولیدی بلوک سیمانی قائم با افتخار در خدمت بازار عمرانی و تمامی مهندسان عمران و سازندگان عزیز میباشد.

پوکه صنعتی لیکا چیست؟وچه تفاوتی با پوکه معدنی تبریز دارد؟

بلوک سیمانی لیکا نوع دیگری از بلوک های سیمانی سبک می باشد، با این تفاوت که در این نوع بلوک سیمانی از پوکه صنعتی استفاده شده است.پوکه صنعتی عبارت است از پوکی که در آن دست انسان دخالت داده شده است و این دخالت دست در این نوع از بلوک سیمانی سبب شده است تا آن در پخته شدن کوره‌ها تولید بشود.

همچنین می‌توان گفت قیمت بلوک لیکا یا همان بلوک سبک سیمانی فقط ساوه تولید می شود، این اختلاف مسافت تهران سبب شده است.

تا سیمانی ارسالی از شهر ساوه در مجتمع تولیدی لیکا اختلاف بسیار زیادی داشته باشد و همچنین می‌توان گفت برند لیکا یک برند منحصر به فرد برای خودش است و در تهران کسی از این برند تولید نمی‌کند و اگر شما خریدار این برند یعنی بلوک لیکا می باشید فقط از شهر ساوه باید خریداری فرمایید.

بلوک سیمانی لیکا با بلوک سیمانی قائم در یک نوع سایز تولید می‌شود؟


باید بگویم بله، بلوک سیمانی لیکا بلوک سیمانی قائم یک نوع از ابعاد تولید می‌شود. دیگر بلوک سیمانی ۱۵ در کارخانه لیکا تولید می‌شود و هم در کارخانه مجتمع تولیدی بلوک سیمانی قائم، اما تفاوت اصلی آن در نوع پوکه مصرفی می باشد.پوکه صنعتی تولیدی توسط خود شرکت لیکا تولید می‌شود و از دانه های رس منبسط شده و ماسه تولید می‌گردد.

بلوک سیمانی سبک 10*20*40 سه جداره
بلوک سیمانی سبک 10*20*40 سه جداره

مواد تشکیلی بلوک سیمانی لیکا چیست؟


پاسخ این سوال باید بگویم بلوکهای سبک سیمانی لیکا یکی از مهمترین فرآورده های شرکت لیکا در کشور ایران است این بلوک سیمانی که از مخلوط سبک دانه های سیمانی و آب تولید می شود. برای حفظ سبکی رسانه های طبیعی از بتن حذف شده است و این محصول دارای تخلخل بالاتری نسبت به بتن های نیمه سبک می باشد.

وزن فضایی بلوک سبک لیکا کمتر از ۱۱۰۰ کیلوگرم بر یک متر مکعب است و همچنین مقاومت این نوع از بلوک تقریباً ۳۰ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع می باشد .

ضخامت جداره های قیمت بلوک لیکا با توجه به بهره گیری بیشتر ویژگی های عایقی آن بیشتر از بلوک های سیمانی معمولی یا همان بلوک های سیمانی سبک می باشد این افزایش به خاطر وزن بتن مصرفی آن وزن نهایی چندان زیادی بر روی این بلوک ایجاد نمی کند

ولی به طور کلی بلوک سیمانی لیکا از بلوک سیمانی سبک قائم سنگین تر می باشد


ویژگیهای بلوک سبک لیکا چیست؟

وزن کم یکی از مهمترین ویژگی‌های بلوک سبک لیکا می باشد به دلیل وزن کم و راحتی کار زمان اجرای بلوک های سبک لیکا کاهش می یابد.

همچنین هزینه اجرای آن نیز کاهش دارد بلوکهای سبک ای مانند بلوک لیکا نقش موثری در کاهش وزن و رعایت مبحث ۱۹ دارند و از آن جایی که نیروی زلزله رابطه مستقیمی با وزن ساختمان دارند استفاده از این نوع از بلوک های سیمانی سبب شده تا در مقابله با زلزله محکم کاری شود متن دیوارهای چیده شده با بلوک سیمانی سبک لیکا در مقایسه با مساله قدیمی همانند آجر تقریباً دو و نیم برابر کمتر می باشد.


قیمت بلوک لیکا
قیمت بلوک لیکا

مقاومت حرارتی بلوک سبک لیکا چقدر است؟

یکی از آیتم های مهم به جهت رعایت استحکام در مقابل حرارت ها داشتن ضریب هدایتی تقریبی بالای ۹۰۰ هم می باشد، اگر ضریب هدایتی تولیدی پوکه های معدنی و یا صنعتی بیشتر از این مقدار باشد .

از طرف سازمان ساختمان سازی و شهرسازی توسعه گروه مصالح عایق از نوع حرارتی دسته بندی می شود بتن های ساخته شده با سبک دانه های صنعتی به‌دلیل تخلخل درونی دارای مقاومت حرارتی بسیار بالاتری نسبت به پوکه معدنی ۹۸۰ کیلوگرم بر متر مکعب و دارای ضریب حرارتی بین ۱۵ تا ۱۷ درصد می‌باشد.

این موضوع سبب شده است تا این نوع ثبت آنهاپیرامونی و یا تیغه های داخلی استفاده کرد
بالا بودن ضریب هدایت حرارتی این نوع سبک نصب شده است در مقاومت حرارتی لازم را برای دیوارهای گروه ۳ و ۲ و ۱ و رعایت مبحث ۱۹ سازمان مقررات ساختمان را تأمین گردد.

استفاده از این بلوک سیمانی سبب شده است تا عایق دیواری پیرامون و همچنین بهینه سازی در عدم خارج شدن حرارت از بین دو دیوار فراهم شود


رفتار بلوک سیمانی لیکا در برابر آتش چگونه است؟

برای دیوارهای که با قطعات بلوک های سیمانی ساخته می شوند در صورتی که دارای مواد معدنی و کمتر از یک درصد وزن آن باشد بدون نیاز به آزمون در گروه مقاومت در برابر آتش سوزی قرار می‌گیرد.

استانداردهای موجود بلوک سیمانی نشان می‌دهد که این نوع از بلوکه سیمانی معیارهای ظرفیت باربری و نارسانایی حرارتی را تامین و با توجه به ضخامت و نوع بلوک سیمانی دو جداره و سه جداره در برابر آتش مقاومت کافی را دارند.


خورده شدن بلوک سیمانی لیکا و عدم فشار جمع شدن در آن

قطعات بتنی و بلوک های سیمانی در اثر جمع شدن خمیر سیمان به مرور زمان در اثر تکمیل فرایند هیدراسیون قابل جمع شدن میباشند، اما مجتمع تولیدی بلوک سیمانی قائم مفتخر است که با خیس گرفتن ملات تولیدی و استفاده از پوکه های معدنی بسیار باکیفیت مانع جمع شدگی این محصول در بتن بشود میزان جمع شدگی در قیمت بلوک لیکا مراتب کمتر است میزان مجاز بوده و مانع از ترک خوردگی و جمع شدگی دیوار میشود.


راحتی در دیوار چینی با بلوک سیمانی لیکا

یکی از مهمترین عوامل به جهت رواج بیشتر بلوک سیمانی قائم همین راحتی در اجرا می باشد کیفیت دیوارها بستگی به کیفیت های سیمان و دسته بنا به جهت صاف چیدن دیوار دارد و کیفیت ساخت در مورد بلوک های سیمانی که نظارت ها و تخصص ویژه لازم را نداشته باشند سبب کند شدن دیوار و ناهماهنگی دیوارهای ساختمان می‌شود.

مجتمع تولیدی بلوک سیمانی قائم با تولید بیش از ۲۰ نوع قالب متفاوت از ابعاد متفاوت بلوک سیمانی قائم توانسته است باعث کاهش پرتی بلوک سیمانی ساختمان ها شود همچنین به جهت عبور تاسیسات برقی و مکانیکی به راحتی توسط سنگ فرز قابل شیار زدن و عبور لوله های گاز و غیره می باشد و این موضوع سبب شده است تا مجتمع تولیدی بلوک سیمانی قائم کمترین میزان پرتی در بلوک سیمانی ارسالی خود را داشته باشد.

پایداری و مقاومت بلوک سیمانی لیکا


مقاومت کافی را در برابر ضربات مخصوص عمودی دیوار را داشته باشد این ضربات شامل تکان های عادی از جمله مکان‌های در باز و بسته شدن پنجره ها و افتادن اشیا و حتی زلزله را داشته باشد، این در صورتی است که باید مقاومت در برابر حمله را داشته باشد و برای آن یک ضریب مشخص شود مقاومت در برابر ضربات استاتیکی و فعال دینامیکی مانند حرکت باد را داشته باشد .

باید مقاومت کافی در برابر شکل های ناشی از انبساط های حرارتی تغییرات اسکلت ساختمان و انقباض ها را داشته باشد تا شکل ارتجاعی ساختمان حفظ شود. مجتمع تولیدی بلوک سیمانی قائم مفتخر است تا با حداقل ۲۰ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع دارای بیشترین مقاومت فشاری و با توجه به سبک بلوک را داشته باشد.

همچنین مفتخر هستیم که تمامی تولیدات محصولات خود را با بهترین کیفیت بدون شکستگی در اسرع وقت در خدمت مشتریان تولید بلوک سیمانی قائم در تهران و کرج قرار دهیم

یکی دیگر از مسائل مهم به جهت داشتن یک دیوار مهم و مقاومت بندی و مهاربندی درموردنیروهای به صورت نیروی عمود بر دیوار می شوند می توان گفت یکی از دلایل از بین رفتن بلوک های دیواری می باشد .

قیمت بلوک لیکا
قیمت بلوک لیکا

هنگام اجرا قسمتی از ملات سیمانی خود را به طرف این گروه ها ریخته می‌شود و در کنار یکدیگر بچسبانید و در هنگام زلزله یک دیوار همگن داشته باشد مقاومت صوتی یکی از مهمترین مسائل مهم به جهت استفاده از بلوک های لیکا می باشد،

صدا به عنوان یک طول موج مکانیکی می تواند در بسیاری از ماهها گازها و جامدات انتشار گردد امواج برای انسان بین ۲۰ تا ۲۰۰۰۰ هرتز می باشد، قیمت بلوک لیکا بسیاری از صداهای آزار دهنده برای ساختمان را مانند صدای صحبت کردن موزیک صدای ساختمان صدای روزمرگی را می توان با استفاده از بلوک های سیمانی لیکا هستند برطرف نمود.

همچنین مجتمع تولیدی قائم نیز مفتخر است تا با تولید جداره این مطلب را بیشتر رعایت کرده و دارای ساختمان به خصوص آنهایی که دارای مقاومت صوتی کافی اندازه کافی باشد را تولید و برخی از آستانه شنوایی انسان را کمتر و کمتر و کمتر کند.