بلوک سبک چیست؟ پرفروش ترین ابعاد بلوک سیمانی کدام مدل هستند؟

بلوک سبک امروزه به عنوان یکی از مهمترین متریال ها به جهت چیدمان دیوار و یا همان دیوار چینی ساختمان کاربرد دارد. این سازه معمولاً با پوکه معدنی تبریز تولید می‌شود و فرق آن با بلوک سیمانی معمولی فقط وزن عمل می باشد در ادامه تعدادی از ویژگی های لیکا پوکه ای را توضیح خواهیم داد.

ابعاد بلوک سیمانی چیست؟

بلوک سیمانی دارای ۴ سایز می باشد؛ که اول آن و مهمترین سایز لیکا پوکه ای سایز ۱۰ در ۲۰ در ۴۰ می‌باشد و سایز دیگری که پر مصرف و پر فروش میباشد؛ سایز لیکا سیمانی پوکه ای ۱۵ در ۲۰ در ۴۰ می باشد. این نوع از لیکا معمولاً دارای مصرف بسیار زیاد می باشد. لیکا سیمانی سایز ۱۰ معمولاً داخل تیغه های ساختمان و لیکا ۱۵ معمولاً دارای مصرف در محیط پیرامونی ساختمان را دارا می باشد.

همچنین دو سایز دیگر نیز وجود دارد که دارای مصرف متوسط و کاربرد خاص در جاهای مختلف دارد. سایز لیکا ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ و همچنین سایز ۷ در ۲۰ در ۴۰ نیز دارای کاربرد متفاوت می باشد ، معمولاً لیکا پوکه ای سایز ۲۰ را در داخل ساختمان و در دور پشت بام و یا طبقات منفی استفاده می‌کنند و سایز ۷ در ۲۰ در ۴۰ را نیز در داخل سرویس ها و یا انباری ها استفاده می‌کنند.

قیمت بلوک سبک در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

ابعاد بلوک سیمانی در بالا اشاره کرده حالا قیمت آن را در سال ۱۴۰۰ اعلام می‌نمایم.

  • قیمت سایز ۱۰ در ۲۰ در ۴۰ تقریباً در کارخانه ۲۹۰۰ تومان می باشد.
  • قیمت سایز ۱۵ در ۲۰ در ۴۰ تقریباً در کارخانه ۳۸۵۰ تومان می باشد.
  • قیمت سایز ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ تقریباً در کارخانه ۳۸۵۰ تومان می باشد.
  • قیمت سایز ۷ در ۲۰ در ۴۰ تقریباً در کارخانه ۲۸۵۰ تومان می باشد.
در یک خاور چه تعدادی بلوک سیمانی سبک جا میشود؟

بسته به سایز از نوع ۱۰ تعداد ۱۰۰۰ عدد و از سایز ۱۵ تعداد ۷۰۰ عدد در یک خاور ارسال میگردد.

ارسال بلوک سیمانی چقدر زمان میبرد؟

معمولا همه سایز ها تولیدی در کارخانه موجود میباشد؛ و معمولا یک روز قبل سفارش بدهید ارسال میگردد.

همچنین باید بگویم که تعداد لیکا در هر خاور هزار عدد حمل و بارگیری می‌شود، همچنین سایز ۱۵ خاور ۷۰۰ عدد و سایز ۲۰ تعداد ۶۰۰ عدد و سایز ۷ نیز ۱۲۰۰ عدد حمل و بارگیری میشود.

چه تعدادی از بلوک سیمانی یک متر مربع می‌شود؟

اگر میخواهید ابعاد مورد نظر و تعداد در یک متر مربع را بدانید در این پست این سوالات شما پاسخ داده ایم. اما به طور کلی باید بگویم که تمامی سایزهای ما به جهت آنکه طول آن ۴۰ سانتیمتر دارد پس می توان نتیجه گرفت که هر ۱۳ عدد ؛ یک متر مربع می شود و برای یک متر دیوار چینی کافی میباشد.

بلوک سبک
بلوک سبک

فرمول محاسبه تعداد بلوک سیمانی سبک با ذکر یک مثال:

از آنجایی که بلوک سیمانی تولیدی ما دارای طول ۴۰ سانتی متر و یا ۵۰ سانتیمتر می باشد؛ باید بگویم در ابتدای امر تعداد بلوک سیمانی مصرفی در یک متر مربع اگر بلوک استفاده شده به طول ۴۰ سانتی متر باشد؛ در هر یک متر ۱۳ عدد و اگر طول بلوک سیمانی استفاده شده ۵۰ سانتی متر باشد در هر متر مربع ۱۰ عدد لازم دارد.

 یک مثال ساده به جهت مفهومی تر شدن این موضوع بیان می نماییم فرض کنید ساختمانی را می‌خواهیم با بلوک سیمانی دیوار چینی نماییم. در ابتدای امر باید بگوییم بلوک سیمانی سبک سایز ۱۵ در ۲۰ در ۴۰ باید استفاده شود. عدد چهل همان طول بلوک می باشد و همانطور که در بالا گفتیم هر ۱۳ عدد از این بلوک که با طول ۴۰ سانتی متر می باشد یک متر دیوار را برای ما میسازد.

 فرض کنید طول دیوار ۴ متر و ارتفاع آن دو متر باشد چه تعدادی از لازم است؟

 چهار ضربدر دو میشود هشت متر دیوار و از آنجایی که طول استفاده شده ۴۰ سانتی متر است. پس در هر یک متر ۱۳ عدد لازم دارد با یک معادله ساده ریاضی سیزده را در ۸ ضرب کرده نتیجه آن ۱۰۴ عدد برای چیدمان این دیوار لازم می باشد.

طول × ارتفاع × ۱۳ = تعداد بلوک سیمانی سبک در یک متر دیوارهای

نحوه سفارش چگونه میباشد؟

جهت دریافت لیست قیمت می توانید یک واتساپ به خط مدیریت فروش ما ارسال نموده تا در اسرع وقت در جواب آن واتساپ برای شما کاتالوگ لیست قیمت و همچنین عکس ها برای شما ارسال شود. بعد از انتخاب سایز خود آن را سفارش داده تا در اسرع وقت و در کمتر از ۱۲ ساعت به سر پروژه شما ارسال شود.